Lille grøn oase i Skovlunde til salg
Gefionvej 28, 2740 Skovlunde - Fritidshus
Kr. 1.175.000
Lille grøn oase i Skovlunde til salg
Vi sælger hermed vores hyggelige kolonihave på Gefionvej 28 i Skovlunde. Kolonihaven ligger i en lille lomme og er omkranset af grønne hække hele vejen rundt. Haven er stor og med mange forskellige planter og træer, hvilket giver godt privatliv.
Huset indeholder stue, køkken og spisekrog, soveværelse, badeværelse, entré og overdækket terrase. Huset har både brændeovn og energieffektiv varmepumpe. Der er morgen terrase og overdækket terasse, med god plads til familiesammenkomster. Fra den overdækkede terasse er der adgang til værkstedet, og der er også to redskabsrum i tilknytning til huset.
Foreningen består af 409 kolonihaver og er meget veldrevet. I foreningen findes stor naturlegeplads og fælleshus som kan lejes til større arrangementer. Hele området er kendetegnet ved Odins Allé med sine mange flotte birketræer, hvilket alene gør turen til Gefionvej 28 oplevelsen værd!
Sælger har ikke tilføjet nogen steder til boligens lokalområde endnu
Her kan sælger vise sin egen boligvideo direkte fra Vimeo eller YouTube. Vi viser dig lige vores egen video, mens vi venter. Så kan alle også se hvor flot det kan se ud.


Info
Udbetaling | 60.000,- |
---|---|
Ejerudgift/md. | 149 |
Bolig (BBR) | 40 m² |
Værelser | 2 |
Grund | 496 m² |
Byggeår | 1978 |
Faste udgifter
Ejendomsværdiskat | 1.785 kr./år |
---|
Andre faciliteter
- Brændeovn
- Vaskemaskine