Andelskolonihave - stiftet 1947

Haveforen. Bakkevej 21, Fløng, 2640 Hedehusene - Fritidshus

Kontantpris
Kr. 596.900

Andelskolonihave - stiftet 1947

På denne sommerhusadresse i 2640 Hedehusene bliver du budt indenfor i et hus fra 2004 på i alt 47 kvadratmeter – der fordeler sig over 2 værelser.
Fritidshuset er udbudt til salg for 596.900 kr., hvilket er 51 procent under gennemsnittet for de sommerhuse, der for øjeblikket er til salg i 2640 Hedehusene.

Haveforeningen ejer selv grunden, og der er ingen bopælspligt. Sundt hus fra 2004 med masser af komfort og veludnyttede kvadratmeter. Aircondition/varmepumpe, nyere tilbygning med rigtig fint badeværelse som har bruseniche, gulvvarme, vaskemaskine og toilet. Køkken og stue hænger sammen. Derudover hems som giver følelsen af endnu flere kvadratmeter, stor terrasse og en rigtig fin have. Huset mangler lidt finish hist og her. Vi ejer selv grunden, har ny kloak og vandrør og er 21 huse. Dette hus er placeret klods op af villaerne på Bakkevej. Ydermere er der drivhus, skur til værksted eller lignende + et andet badeværelse ifm skuret. Nem have grundet robotplæneklipper. Sæsonen er Start April til Slut Oktober - man kan dog sagtens besøge haven i løbet af hele året, vandet er åbent. Tætteste indkøb er Rema 1000 og 365 og hurtig adgang til motorvejs-nettet. Roskilde og City 2 er også værd at nævne på ting som er i nærheden.

Vurderingen har lidt fejl til købers fordel. Kloak arbejde til 13.000 kr er ved en fejl ikke kommet med på vurdering og dermed en besparelse. Grunden er også lidt større end officielt: besparelse på haveleje. Huset er også vurderet ved en fejl - 1 år ældre i vurderingen: besparelse til køber. Disse ting blev opdaget efter de 14 dage med mulighed for indsigelse var gået. Det er også værd at bemærke at huset er rimelig nyt, ca 20 år gammelt

Lån til kloak og vandrør fra 2023 er 900 kr pr. måned udover haveafgiften. Afgiften er ca 450 kr pr måned

Google maps: HF Bakkevej Fløng

Grund og hus er vurderet af kolonihaveforbundet

Kolonihaveforbundets primære opgaver er at varetage interesserne for danske kolonihaver og deres medlemmer ved at sikre bevarelsen af kolonihaverne, holde dem økonomisk tilgængelige gennem et unikt vurderingssystem, give juridisk og praktisk rådgivning til haveforeninger og enkeltpersoner, samt at arbejde for et grønnere og mere bæredygtigt samfund.


https://hf-bakkevej.123hjemmeside.dk/

  • Supermarked
    under 750 m

    Rema 1000

  • Togstation
    under 1 km

    Hedehusene

  • Supermarked
    under 1 km

    365

Her kan sælger vise sin egen boligvideo direkte fra Vimeo eller YouTube. Vi viser dig lige vores egen video, mens vi venter. Så kan alle også se hvor flot det kan se ud.

Boligens tilbehør:
  • Vaskemaskine
  • Keramisk komfur
  • Emhætte
  • Ovn
  • Køle/fryseskab
  • Aircondition
  • Gulvvarme - Badeværelse
» Beregn boliglån

Få hjælp og vejledning til finansiering af dine drømme

Info

Fritidshus
Ejerudgift/md. 1.208
Bolig (BBR) 47 m²
Værelser 2
Grund 337 m²
Byggeår 2004
Energimærke
» Økonomi
Faste udgifter
Fællesudgifter 4.500 kr./år
Andre udgifter 10.000 kr./år
Ejerudgifter i alt 1.208 kr./md.
» Download Salgsopstilling (PDF)

Andre faciliteter

  • Internet
  • Altan
  • Møbleret
  • Eget værksted
  • Egen parkering
Boligen er vist 30 gange